Jak działa schodołaz?

Schodołaz to urządzenie, które posiada specjalne szyny lub koła, umożliwiające przewóz ciężkich ładunków po schodach. Ułatwia pracę m.in. w transporcie, budownictwie oraz przewozie wymagających przedmiotów.

Schodołazy, które są oparte na kołach, zazwyczaj wykorzystują konstrukcję tri-star, wynalezioną przez pracowników Lockheed w 1967 roku. Umożliwia on sprawne pokonanie przeszkody w postaci kolejnych stopni.

Schodołaz z szynami i gąsienicą może przenieść nawet 1 tonę. Szyny umożliwiają manipulację wytrzymałością urządzenia i często są wspomagane przez system hydrauliczny regulujący utrzymanie prawidłowej pozycji.

Mniejsze szynowe schodołazy wymagają wykorzystania ludzkiej siły. System dźwigni pozwala jednak na zniwelowanie ciężaru i łatwe przenoszenie ciężkich przedmiotów w trakcie przeprowadzek. W Warszawie schodołazy są powszechnie stosowane w transporcie oraz przewozie rzeczy.

Do specjalistycznych przeprowadzek po warszawskich budynkach wykorzystujemy schodołaz, który przenosi max. 400 kg. Zobacz, jak Cię możemy przeprowadzić do nowego miejsca.

Poznaj nasz schodołaz!

Comments are closed.